Günün  ilk  oyununda  kişilərdən  ibarət  U-18  İdman  Akademiyası  və  “Bakı”  komandaları  üz-üzə  gəliblər.  Gərgin  və  maraqlı  mübarizə  ilə  yadda  qalan  görüş  “Bakı”nın  qələbəsi  ilə  nəticələnib  –  27:22.
Kişilərin  mübarizəsində  “Gənclər  Birliyi”  –  “Məhsul”  görüşü  də  maraqlı  idman  mübarizəsi  şəraitində  keçib.  İlk  hissəni  13-12  hesablı  üstünlüklə  bitirən  “Məhsul”  üstünlüyü  sonadək  qoruya  bilməyib.  Fasilədən  sonra  vəziyyəti  dəyişməyi  bacaran  “Gənclər  Birliyi”  28-24  hesabı  ilə  qalib  gəlib.
U-16  –  “Təhsil”  qarşılaşmasında  nominal  qonaqların  imkanlarını  yüksək  qiymətləndirənlər  yanılmayıblar.  Rəqibin  ciddi  müqavimətinə  baxmayaraq  oyun  “Təhsil”in  qələbəsi  ilə  yekunlaşıb  -  35:33.
Kişilərdən  ibarət  komandaların  çempionatında  8  xalla  “Bakı”  liderlik  edir.  U-18  İdman  Akademiyası  və  “Təhsil”in  hərəyə  5  xalı  var.  U-16  3  xalla  4-cüdür.  “Gənclər  Birliyi”nin  2,  “Məhsul”un  1  xalı  var.
Qadın  həndbolçuların  yarışında  iki  qarşılaşma  olub.  “Azərsu”  -   “Qarabağ”  matçının  ilk  hissəsindən  təşəbbüsə  yiyələnən  “Qarabağ”  fasiləyədək  əldə  etdiyi  üstünlüyü  ikinci  hissədə  daha  da  möhkəmləndirərək  inamlı  qələbə  çalıb  –  36:10
“İdman  Akademiyası”  –  “Azəryol”  görüşündə  də  nominal  qonaqlar  etimadı  doğruldublar.  “Azəryol”un  tam  üstünlüyü  şəraitində  keçən  oyun  18-43  hesabı  ilə  başa  çatıb.
Qadınların  mübarizəsində  3  oyundan  6  xalla  “Azəryol”  liderdir.  “Qarabağ”  4  xalla  ikincidir.  “İdman  Akademiyası”  ilə  “Azərsu”nun  hərəyə  1  xalı  var.
Çempionatın  aprelin  9-da  keçiriləcək  növbəti  turunda  “Məhsul”  –  “Bakı”,  “Qarabağ”  –  “İdman  Akademiyası”,  U-18  İdman  Akademiyası  –  “Təhsil”,  “Azərsu”  –  “Azəryol”  və  “Gənclər  Birliyi”   -  U-16  oyunları  olacaq.