Qadın  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  19-cu  tur  da  arxada  qalıb.
Mərkəzi  oyunda  çempionatın  lideri  "Azərsu"  ilə  qızıl  medallara  iddialı  "Azəryol"  qarşılaşıb.  Böyük  maraqla  gözlənilən  görüş  "Azəryol"  komandasının  inamlı  qələbəsi  ilə  nəticələnib  -  36:23.
Günün  digər  oyunlarında  favoritlər  növbəti  qələbə  ilə  azarkeşlərini  sevindiriblər.  Mingəçevirin  "Nur"  komandası  "Gənclər  Birliyi"  üzərində  33-10  hesablı  qələbə  çalıb.  "Qarabağ"  isə  "İdman  Akademiyası"  kollektivini  məğlubiyyətə  uğradıb  -  36:30.
Əsas  rəqibi  ilə  oyunda  məğlubiyyətə  rəğmən  "Azərsu"  29  xalla  yarış  cədvəlinin  zirvəsindədir.   "Azəryol"  son  turdakı  qələbə  ilə  liderlə  xal  fərqini  minimuma  endirib.  Aktivində  25  xalı  olan  "Nur"   ilk  üçlüyü  qapayır.  "Qarabağ"  23  xalla  4-cü  pillənin  sahibidir.  Autsayderlər  "Gənclər  Birliyi"  və  "İdman  Akademiyası"isə  4  xalla  beşinci  –altıncı   yerləri  bölüşürlər.
Çempionatın  sonuncu  turuna  aprelin  26-da  Mingəçevirdə  "Nur"  -  "Azəryol"  görüşü  ilə  start  veriləcək.  Aprelin  28-də  keçiriləcək  görüşlərdə   "Qarabağ"  "Gənclər  Birliyi"ni,  "Azərsu"   "İdman  Akademiyası"nı  sınağa  çəkəcək.