Qadın  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  mübarizəninqızğın  çağıdır.  Yarışın  14-cü  turunda  diqqətlər  əsasən  “Azəryol”  –  “Qarabağ”  matçına  yönəlmişdi.  Liderlə  4  xallıq  fərqi  azaltmaqniyyətində  olan  “Qarabağ”  meydançaya  qələbə  əzmi  ilə  çıxsa  da,  istəyi  ilə  imkanları  üst-üstə  düşməyib.  Daha  yaxşı  oyun  nümayişetdirən  “Azəryol”  rəqibi  üzərində  inamlı  qələbə  qazanıb  –  33:23.
Günün  ikici  oyunu  da  gərgin  mübarizə  şəraitində  keçib.  Autsayder“Idman  Akademiyası”  komandası  bu  dəfə  “Azərsu”  ilə  oyundaazarkeşlərini  sevindirmək  əzmində  idi.  Rəqibin  ciddimüqavimətinə  rəğmən,  “Azərsu”  oyunu  qələbə  ilə  bitirməyibacarıb  –  32:29.
14  oyundan  26  xal  toplayan  “Azəryol”un  liderliyi  davam  edir.  Onunən  yaxın  izləyicisi  “Qarabağ”  artıq  6  xal  geridədir.  3-cü  pillədəqərarlaşan  “Azərsu”nun  aktivində  10  xal  var.  Hələ  də  xal  qazanabilməyən  “İdman  Akademiyası”  çempionatın  aşkar  autsayderidir.
Martın  18-nə  təyin  olunan  15-ci  turun  oyunlarında  “Qarabağ”  –  “Azərsu”  ilə,  “Azəryol”  isə  “İdman  Akademiyası”  ilə  üz-üzəgələcək.