Fevralın 16-da həndbol üzrə Azərbaycan çempionatının rəsmi açılışı olub.
Aşılış mərasimində çıxış edən Azərbaycan Həndbol Federasiyasının prezidenti Saleh Məmmədov həndbolçuları salamlayaraq 24-cü respublika çempionatının iştirakçıları barədə məlumat verib.
Federasiya rəhbəri bildirib ki, ölkə başçısı, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyevin diqqət və qayğısı nəticəsində 2017-ci ildə federasiyada edilən dəyişiklik ölkəmizdə həndbolun inkişafına təkan verəcək.
Bu günün Azərbaycan həndbolu üçün əlamətdar və yadda qalan bir tarix olduğunu deyən Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Çingiz Hüseynzadə çempionatın uğurlu alınacağına inandığını bildirib. Respublikamızda həndbolun ənənələrini xatırladan Çingiz Hüseynzadə ölkə çempionatı ilə yanaşı, 4-cü İslam Həmrəyliyi Oyunlarında iştirak edəcək kişi və qadın komandalarına uğurlar arzulayıb.
Gənclər və İdman Nazirliyinin idman şöbəsinin müdiri, olimpiya çempionu Fərid Mansurov iştirakçıları salamlayaraq həndbolun sevimli idman növlərindən biri olduğunu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, kişi həndbolçuların yarışında “RİOEUGİM”, “Təhsil”, “Məhsul”, “Nəsimi”, qadınların çempionatında isə, “Azəryol”, “Nur”, “Gənclər Birliyi” və “Qarabağ” komandaları mübarizə aparacaq. Çempionatın birinci dövrəsi fevralın 19-da yekunlaşacaq. İkinci dövrənin oyunları isə martda başlanacaq.