“ABU  Arena”da  Gənclər  və  İdman  Nazirliyi  və  Azərbaycan  Həndbol  Federasiyasının  təşkilatçılığı  ilə  həndbol  üzrə  yeniyetmələr  arasında  ölkə  birinciliyi  keçirilib.  Yarışda  2000-2001-ci  il  təvəllüdlü  yeniyetmələrdən  ibarət  9  komanda  (5  oğlan,  4  qız)  mübarizə  aparıb.
Azərbaycan  birinciliyində  2  saylı  Respublika  İxtisaslaşdırılmış  Olimpiya  Ehtiyatları  Uşaq-Gənclər  İdman  Məktəbinin  (RİOEUGİM)  komandası,  12  saylı  İxtisaslaşdırılmış  Olimpiya  Ehtiyatları  Uşaq-Gənclər  İdman  Məktəbinin  (İOEUGİM)  təmsilçiləri  və  Respublika  Kompleks  İdman  Məktəbinin  (RKİM)  yetirmələri  bacarığını  göstərib.
Nəticələrə  əsasən,  oğlanların  yarışında  2  saylı  RİOEUGİM-in  komandası  birinci,  12  saylı  İOEUGİM-in  kollektivi  isə  ikinci  yerə  layiq  görülüb.
Qızların  yarışında  isə  12  saylı  İOEUGİM-in  komandası  birinci,  2  saylı  RİOEUGİM-in  komandası  ikinci  yeri  tutub.