Noyabrın  13-də  Azərbaycan  Həndbol  Federasiyasında  (AHF)  vitse-prezident  Orxan  Abbasovun   rəhbərliyi  ilə  iclas  keçirilib.
İclasda  AHF  şura   üzvləri,  komandaların   baş  məşqçiləri  və  Gənclər  və   İdman  Nazirliyinin   nümayəndəsi   iştirak  edib.
İclasın  əvvəlində  Vətən  müharibəsi  şəhidlərinin  xatirəsi  1  dəqiqəlik  sükutla  yad  edilib  və   qazilərə  şəfa  arzu  edilib.
İclası  giriş  sözü  ilə  açan  Orxan  Abbasov   iclasın  gündəliyində  olan  məsələləri  elan  edib.
Daha  sonra  şura  üzvlərinin  fikirləri və təklifləri dinlənilib.
Bir  qrup  həndbolçunun  mətbuatda  və  sosial  şəbəkələrdə  həqiqətə  uyğun  olmayan,  böhtan  xarakterli  məlumatlar  yayması,  məşqçi  heyətini  təhqir  etməsi,  məşq  prosesində  iştirak  etməməsi  və  s.  məsələlər  ətrafında  fikir  mübadiləsi  aparılaraq  səsverməyə  qoyulub.  Yekunda  kişilərdən  ibarət  həndbol  komandaların  bir  neçə  üzvünün  kənarlaşdırılması  ilə  bağlı  yekdil  qərar  qəbul  olunub.