Kişi  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  mübarizə  davamedir.  Yarışın  13-cü  turu  da  maraqlı  oyunlarla  yadda  qalıb.  Gününilk  matçında  “Təhsil”  və  “Məhsul”  komandaları  meydançayaçıxıblar.  Çempionatın  lideri  bu  qarşılaşmada  da  azarkeşlərinisevindirməyi  bacarıb.  Rəqib  müdafiəsini  yarmaqda  çətinlikçəkməyən  “Məhsul”  kəsərli  hücumlar  sayəsində  növbətiqələbəsini  qazanıb  –  34:24.
Turun  digər  oyununda  “Bakı”   U-18  komandasını  sınağa  çəkib.  Liderlə  xal  fərqini  azaltmaq  niyyətində  olan  “Bakı”  bu  görüşə  dəqələbə  əzmi  ilə  çıxmışdı.  U-18  bacardığı  qədər  ciddi  müqavimətgöstərsə  də,  səviyyə  fərqi  öz  sözünü  deyib.  Rəqibi  əksərgöstəricilərdə  üstələyən  “Bakı”  38:23  hesabı  ilə  qalib  gəlib.
13  oyundan  24  xal  toplayan  “Məhsul”  liderliyi  davam  etdirir.  Onunən  yaxın  izləyicisi  “Bakı”nın  aktivində  20  xal  var.  “Təhsil”  7  xallaüçüncü  pillədə  qərarlaşıb.  Cəmi  1  xalı  olan  U-18  yarış  cədvəlininautsayderidir.
Martın  12-də  çempionatın  14-cü  turuna  start  veriləcək.  İlk  oyungünündə  “Təhsil”  U-18-lə  üz-üzə  gələcək.  Martın  14-nə  təyinolunan  “Məhsul”  -  “Bakı”  görüşü  isə  daha  gərgin  və  maraqlımübarizə  vəd  edir.