Kişi həndbolçuların Azərbaycan çempionatında mübarizə davamedir. Yarışın 13-cü turu da maraqlı oyunlarla yadda qalıb. Gününilk matçında “Təhsil” və “Məhsul” komandaları meydançayaçıxıblar. Çempionatın lideri bu qarşılaşmada da azarkeşlərinisevindirməyi bacarıb. Rəqib müdafiəsini yarmaqda çətinlikçəkməyən “Məhsul” kəsərli hücumlar sayəsində növbətiqələbəsini qazanıb – 34:24.
Turun digər oyununda “Bakı” U-18 komandasını sınağa çəkib. Liderlə xal fərqini azaltmaq niyyətində olan “Bakı” bu görüşə dəqələbə əzmi ilə çıxmışdı. U-18 bacardığı qədər ciddi müqavimətgöstərsə də, səviyyə fərqi öz sözünü deyib. Rəqibi əksərgöstəricilərdə üstələyən “Bakı” 38:23 hesabı ilə qalib gəlib.
13 oyundan 24 xal toplayan “Məhsul” liderliyi davam etdirir. Onunən yaxın izləyicisi “Bakı”nın aktivində 20 xal var. “Təhsil” 7 xallaüçüncü pillədə qərarlaşıb. Cəmi 1 xalı olan U-18 yarış cədvəlininautsayderidir.
Martın 12-də çempionatın 14-cü turuna start veriləcək. İlk oyungünündə “Təhsil” U-18-lə üz-üzə gələcək. Martın 14-nə təyinolunan “Məhsul” - “Bakı” görüşü isə daha gərgin və maraqlımübarizə vəd edir.