Qadın  həndbolçuların  ölkə  çempionatında  VII  turun  görüşləri  keçirilib.  Günün  böyük  maraqla  gözlənilən  oyununda  “Azəryol”  və  “Azərsu”  komandaları  üz-üzə  gəliblər.  Gərgin  mübarizə  vəd  edən  qarşılaşmada  ciddi  müqavimət  göstərən  “Azərsu”  çox  çalışsa  da,  məğlubiyyətdən  yaxa  qurtara  bilməyib  –  24:28.
Turun  digər  qarşılaşmasında  “Qarabağ”  “İdman  Akademiyası”nı  qəbul  edib.  Autsayderlə  oyuna  aşkar  favorit  qismində  çıxan  “Qarabağ”  növbəti  qələbəsini  çətinlik  çəkmədən  qazanıb-  38:24.
Hərəyə  12  xalı  olan  “Azəryol”  və   “Qarabağ”  komandaları    çempionatın  şərikli  liderləridir.  3-cü  pillədə  qərarlaşan  “Azərsu”nun  4  xalı  var.  Autsayder  “İdman  Akademiyası”nın  aktivində  hələ  də  xal  yoxdur.
Dekabrın  11-də  keçiriləcək  növbəti  oyunlarda  “Azəryol”  “Qarabağ”la,  “İdman  Akademiyası”  “Azərsu”  ilə  qarşılaşacaq.