Qadın  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  IV  turun  görüşləri  olub.  “ABU  Arena”da  keçirilən  yarışın  növbəti  oyun  günündə  əvvəlcə  “Azəryol”  və  “Azərsu”  komandaları  üz-üzə  gəliblər.  Gərgin  mübarizə  ilə  yadda  qalan  oyunda  nominal  ev  sahibinin  imkanları  yüksək  qiymətləndirilirdi.  Son  ölkə  çempionu  ona  bəslənən  etimadı  doğruldub.  Qarşılaşma  “Azəryol”un  qələbəsi  ilə  nəticələnib  –  33:28.
Günün  digər  matçında  “Qarabağ”ın  qələbəsi  şübhə  doğurmurdu.  Keçirdiyi  bütün  oyunlard  məğlub  olan  “İdman  Akademiyası”  komandası  növbəti  uğursuzluqdan  da  yaxa  qurtara  bilməyib.  Daha  inamlı  oyun  nümayiş  etdirən  “Qarabağ”  51:27  hesablı  qələbə  ilə  liderlik  mövqeyini  möhkəmlədib.
Hazırda  bu  komandanın  aktivində  8  xal  var.  “Azəryol”  6  xalla  ikinci,  “Azərsu”  2  xalla  3-cüdür.  Autsayder  “İdman  Akademiyası”  nın  aktivində  xal  yoxdur.
Noyabrın  13-də  keçiriləcək  5-ci  turun  oyunlarında  “Qarabağ”  “Azəryol”la,  “Azərsu”  isə  “İdman  Akademiyası”  ilə  qarşılaşacaq.