Kişi  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatı  davam  edir.  Yarışın üçüncü  turu  da  favoritlərin  qələbəsi  ilə  başa  çatıb.  “ABU  Arena”nın  meydançasına  ilk  olaraq  “Məhsul”  və  “U-18”komandaları  çıxıblar.  Ölkə  çempionunun  üstünlüyü  şəraitində keçən  qarşılaşma  34:18  hesabı  ilə  nəticələnib.
Günün  ikinci  görüşü  daha  gərgin  mübarizə  ilə  yadda  qalıb.  “Təhsil”  və  “Bakı”  komandalarının  görüşündə  qapılara  64  qolvurulub.  Nominal  ev  sahibi  rəqibə  ciddi  müqavimət  göstərsə  də,  məğlubiyyətdən  qurtula  bilməyib.  Yüksək  əzmkarlıq  nümayiş etdirən  “Bakı”  35:29  hesabı  ilə  qalib  gəlib.
Kişilərin  mübarizəsində  növbəti  turun  oyunları  noyabrın  9-da  keçiriləcək.  “ABU  Arena”nın  meydançasında  “Məhsul”  “Təhsil”lə,  “U-18”  “Bakı”  ilə  üz-üzə  gələcək.
Qadınların  çempionatında  isə  4-cü  turun  görüşləri  noyabrın  6-da  olacaq.  Həmin  gün  lider  “Qarabağ”  “İdman  Akademiyası”  komandasını  sınağa  çəkəcək.  “Azəryol”  isə  “Azərsu”  ilə qarşılaşacaq.