Qadın  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  üçüncü  turun  oyunları  da  arxada  qalıb.  Mövsümə  inamla  start  verən  “Qarabağ”  uğurlu  seriyanı  davam  etdirir.  İlk  turda  “İdman  Akademiyası”  komandasına,  ardınca  çempion  “Azəryol”a  qalib  gələn  “Qarabağ”  “Azərsu”  ilə  görüşdə  də  pərəstişkarlarını  sevindirib.  Gərgin  idman  mübarizəsi  ilə  yadda  qalan  oyun  29:27  hesabı  ilə  başa  çatıb.  Ardıcıl  üçüncü  qələbəsini  qazanan  “Qarabağ”  liderliyi  davam  etdirir.
Günün  digər  qarşılaşmasından  isə  “Azəryol”  qalib  ayrılıb.  “İdman  Akademiyası”  komandası  çox  çalışsa  da,  ölkə  çempionunun  böyük  hesablı  qələbəsinə  mane  ola  bilməyib  –  42:25.
4-cü  turun  oyunları  noyabrın  6-da  keçiriləcək.  Həmin  gün  “Azəryol”  “Azərsu”  ilə,  “Qarabağ”  “İdman  Akademiyası”  ilə  üz-üzə  gələcək.
Oktyabrın  26-da  kişi  həndbolçuların  çempionatında  3-cü  turun  görüşləri  olacaq.  “ABU  Arena”da  keçiriləcək  oyunlarda  “Məhsul”  –  “U-18”  kollektivini  sınağa  çəkəcək.  “Təhsil”  isə  “Bakı”  ilə  qarşılaşacaq.