Qadın həndbolçuların Azərbaycan çempionatında ikinci turun oyunları arxada qalıb. “ABU Arena”da keçirilən yarışın növbəti günündə meydana əvvəlcə “Qarabağ” və“Azəryol” komandaları çıxıblar. Gərgin və maraqlı idman mübarizəsi vəd edən oyunda əksəriyyət son ölkə çempionunun qələbəsinə inanırdı. Amma qapılara 51 qolun vurulduğu görüşdən “Qarabağ” qalib ayrılıb – 27:24.
Günün ikinci qarşılaşmasında “Azərsu” “İdman Akademiyası” komandası ilə üz-üzə gəlib. Oyunun əvvəlindən təşəbbüsə yiyələnən “Azərsu” rəqibi çətinlik çəkmədəm məğlubiyyətə uğradıb – 37:24.
Oktyabrın 23-də keçiriləcək 3-cü turun oyunlarında“Qarabağ” “Azərsu” ilə, “Azəryol” isə “İdman Akademiyası” ilə qarşılaşacaq.
Kişi həndbolçuların ölkə çempionatında isə ikinci turun görüşləri oktyabrın 19-da olacaq. Həmin gün “Məhsul” “Bakı” ilə,” U-18” “Təhsil” ilə üz-üzə gələcək.