Həndbol  üzrə  Azərbaycan  çempionatının  yeni  mövsümünə  qadınların  mübarizəsi  ilə  start  verilib.   Yarışın  ilk  oyununda   “Azərsu”  və  “Azəryol”  komandaları  üz-üzə  gəliblər.  Mövsümün  start  matçında  son  çempionun  imkanları  daha  yüksək  qiymətləndirilirdi.  Bu  cür  düşünənlər  yanılmayıblar.  “Azərsu”nun  ciddi  müqavimətinə  baxmayaraq,  görüş  29:18  hesabı  ilə  “Azəryol”un  qələbəsi  ilə  nəticələnib.
İlk  oyun  gününün  digər  qarşılaşmasında  “Qarabağ”  “İdman  Akademiyası”  komandasını  sınağa  çəkib.  Maraqlı  mübarizə  şəraitində  keçən  görüşdə   “Qarabağ”  qələbə  qazanıb    -  35:21.
Qeyd  edək  ki,  kişilərdən  ibarət  komandaların  mübarizəsinə  oktyabrın  12-də  start  veriləcək.  Həndbol  həvəskarları  ilk  turda  “Təhsil”  “Məhsul”  və  “Bakı”  –  U-18  qarşılaşmalarını  izləyə  bilərlər.  Görüşlər  müvafiq  olaraq,  17:00  və  19:00-da  başlanacaq.
Azərbaycan  çempionatının  bütün  oyunları  “ABU  Arena”da  keçiriləcək.