Səbail rayon məktəbliləri arasında, Ümummillli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə hərs olunan həndbol turnirinə yekun vurulub. ABU Arenada keçirilən yarışda rayonun 10 təhsil ocağının komandası mübarizə aparıb. Iki gün davam edən turnirin finalında 160 saylı klassik gimnaziya və 236 nömrəli orta məktəbin şagirdləri bacarıqlarını göstəriblər. Daha yaxşı oyun nümayiş etdirən gimnaziyaçılar 10-2 hesablı qələbə ilə turnirin qalibi adını qazanıblar.
Üçüncü yer uğrunda görüşdə isə, 49 saylı İntellekt liseyin komandası 51 nömrəli orta məktəbin şagirdlərinə 2-1 hesabı ilə qalib gəlib. Fərqlənən komandaların üzvlərinə diplom, medal və hədiyyələr təqdim olunub.
Mükafatlandırma mərasimində iştirakçıları salamlayan Azərbaycan Həndbol Federasiyasının vitse-prezidenti Orxan Abbasov, yeniyetmələrdə həndbola marağın artırılması, kütləviliyin təmin olunması baxımından bu cür turnirlərin əhəmiyyətini yüksək qiymətləndirib.
Qeyd edək ki, yarış, Azərbaycan Həndbol Federasiyası və Səbail Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Xocalı soyqırımı qurbanlarının əziz xatirəsini dərin hüzn və ehtiramla yad edirik!