Qadın  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  12-ci  turun  oyunları  keçirilib.  Çempionluğa  əsas  namizədlərdən  sayılan  “Azərsu”  “Gənclər  Birliyi”  ilə  görüşdə  ciddi  müqavimətlə  üzləşməyib.  Qarşılaşma  48:23  hesabı  ilə  favorit  komandanın  xeyrinə  nəticələnib.
Baş  mükafata  digər  iddialı  –  “Azəryol”  da  turu  qələbə  ilə  başa  vurub.  “Azərsu”dan  fərqli  olaraq,  “Azəryol”  üçün  növbəti  qələbə  heç  də  asan  alınmayıb.  Güclü  rəqibə  qarşı  oyunda  yüksək  əzmkarlıq  nümayiş  etdirən  “Qarabağ”  cəmi  2  xal  fərqi  ilə  məğlub  olub  -  24:26.
“Azərsu”  13  oyundan  24  xalla  çempionatın  lideridir.  Ondan  bir  oyun  az  keçirən  “Azəryol”  22  xalla  ikinci  yerdə  qərarlaşıb.  “Qarabağ”  14  xalla  3-cü,  Tbilisi  “Olimpiya”sı  7  xalla  4-cüdür.  5-ci  pillədəki  “İdman  Akademiyası”nın   5  xalı  var.  Autsayder  “Gənclər  Birliyi”nin  aktivində  xal  yoxdur.