Kişi  həndbolçuların  ölkə  çempionatında  üçüncü  dövrəyə  start  verilib.  7-ci  turun  qarşılaşmalarından  “Təhsil”  –  “Məhsul”  matçı  daha  böyük  maraqla  gözlənilirdi.  Gərgin  mübarizə  vəd  edən  oyunda  “Məhsul”  komandasının  imkanlarını  yüksək  qiymətləndirənlər  yanılmayıblar.  Rəqibin  ciddi  müqavimətinə  baxmayaraq,  hücumları  daha  dəqiq  tamamlayan  “Məhsul”  36:25  hesabı  ilə  qələbə  qazanıb.
Günün  digər  matçında  isə  “Bakı”  komandası  U-16-nı  sınağa  çəkib.  Keçirdiyi  bütün  oyunlarda  uduzan  yeniyetmə  həndbolçula  ,  çox  çalışsalar  da,  məğlubiyyətdən  qurtula  bilməyiblər  –  15:40.
Növbəti  qələbələrini  qazanan  “Məhsul”  və  “Bakı”  komandaları,  hərəyə  12  xalla  çempionatın  şərikli  liderləridir.  “Təhsil”  4  xalla  3-cü  pillədə  qərarlaşıb.  U-16  komandası  hələ  ki  xal  qazana  bilməyib