“ABU  Arena”da  təşkil  olunan  ilk  görüşdə  çempionatın  favoritlərindən  sayılan  “Azəryol”la  “Gənclər  Birliyi”  komandası  üz-üzə  gəlib.  Rəqibi  əksər  göstəricilərdə  üstələyən  “Azəryol”,  pərəstişkarlarını  növbəti  qələbə  ilə  sevindirib.  Oyun  33:20  hesabı  ilə  başa  çatıb.
Günün  digər  matçında  isə  “Qarabağ”  və  “İdman  Akademiyası”  komandaları  qarşılaşıblar.  Gərgin  mübarizə  şəraitində  keçən  görüşdə  daha  yüksək  əzmkarlıq  nümayiş  etdirən  “Qarabağ”  36:29  hesabı  ilə  qələbə  çalıb.
Xatırladaq  ki,  Azərbaycan  çempionatının  3-cü  dövrəsinə  Tbilisidə  start  verilmişdi.  11-ci  turun  ilk  oyununda  “Olimpiya”nın  qonağı  olan  “Azərsu”  yarışda  iştirak  edən  Gürcüstan  həndbolçularına  qalib  gəlmişdi  –  43:21.
12  oyundan  22  xal  toplayan  “Azərsu”  çempionatın  lideridir.  Əsas  rəqibindən  bir  oyun  az  keçirən  “Azəryol”  20  xalla  ikinci  pillədədir.  “Qarabağ”  14  xalla  3-cü  yerdə  qərarlaşıb.  4-cü  pillənin  sahibi  Tbilisi  “Olimpiya”sının  7  xalı  var.  “İdman  Akademiyası”  5  xalla  5-ci  yerdədir.  Aktivində  xalı  olmayan  “Gənclər  Birliyi”  yarışın  autsayderidir.