“ABU Arena”da təşkil olunan ilk görüşdə çempionatın favoritlərindən sayılan “Azəryol”la “Gənclər Birliyi” komandası üz-üzə gəlib. Rəqibi əksər göstəricilərdə üstələyən “Azəryol”, pərəstişkarlarını növbəti qələbə ilə sevindirib. Oyun 33:20 hesabı ilə başa çatıb.
Günün digər matçında isə “Qarabağ” və “İdman Akademiyası” komandaları qarşılaşıblar. Gərgin mübarizə şəraitində keçən görüşdə daha yüksək əzmkarlıq nümayiş etdirən “Qarabağ” 36:29 hesabı ilə qələbə çalıb.
Xatırladaq ki, Azərbaycan çempionatının 3-cü dövrəsinə Tbilisidə start verilmişdi. 11-ci turun ilk oyununda “Olimpiya”nın qonağı olan “Azərsu” yarışda iştirak edən Gürcüstan həndbolçularına qalib gəlmişdi – 43:21.
12 oyundan 22 xal toplayan “Azərsu” çempionatın lideridir. Əsas rəqibindən bir oyun az keçirən “Azəryol” 20 xalla ikinci pillədədir. “Qarabağ” 14 xalla 3-cü yerdə qərarlaşıb. 4-cü pillənin sahibi Tbilisi “Olimpiya”sının 7 xalı var. “İdman Akademiyası” 5 xalla 5-ci yerdədir. Aktivində xalı olmayan “Gənclər Birliyi” yarışın autsayderidir.