Qadın  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  10-cu  tur  da  arxada  qalıb.  Son  oyun  günündə  iki  qarşılaşma  olub.
“Qarabağ”  –“Gənclərbirliyi”  matçında  nominal  meydança  sahibi  çempionatın  aşkar  autsayderini  növbəti  məğlubiyyətlə  barışdırıb  –  37:19.
Baş  mükafata  əsas  namizədlərdən  sayılan  “Azərsu”  isə  “İdman  Akademiyası”  ilə  oyunda  inamlı  qələbə  qazanıb.  “Tələbələr”  çox  çalışsalar  da,  güclü  rəqibin  kəsərli  həmlələrini  dəf  etməkdə  çətinlik  çəkiblər.  Görüş  37:15  hesabı  ilə  “Azərsu”nun  xeyrinə  nəticələnib.
10  oyundan  hərəyə  18  xal  toplayan  “Azəryol”  və  “Azərsu”  komandaları  çempionatın  şərikli  liderləridir.  “Qarabağ”  12  xalla  3-cü  pillədə  qərarlaşıb.  4-cü  pillənin  sahibi  Tbilisi  “Olimpiya”sının  aktivində  7  xal  var.  “İdman  Akademiyası”  5  xalla  5-ci  yerdədir.  Autsayder  “Gənclər  Birliyi”nin  isə  hələ  də  xalı  yoxdur.
Bu  turdan  sonra  Azərbaycan  çempionatında  qısa  fasilə  yaranacaq.  Yarışın  3-cü  dövrəsinə  yanvarın  24-də  start  veriləcək.