Milli  Antidopinq  Agentliyi  (AMADA)  Azərbaycanda  fəaliyyət  göstərən  idman  federasiyaları  ilə  əməkdaşlıq  çərçivəsində  tədbirlər  keçirməkdədir.  Belə  tədbirlərdən  biri” ABU  Arena”da  təşkil  olunub.
Azərbaycan  Həndbol  Federasiyasının  rəsmiləri,  həkimləri  və  idmançılarının  qatıldığı  görüş  maarifləndirici  xarakter  daşıyıb.
AMADA  təmsilçiləri  tərəfindən  dopinqlə  mübarizə  yolları  haqqında  ətraflı  məlumat  verilib,  həkimlər  və  idmançılar  qadağan  olunmuş  preparatlar  barədə  məlumatlandırılıblar.
Bu  cür  tədbirlərin  əsas  məqsədi,  ölkədə  dopinqlə  mübarizənin  səmərəli  şəkildə  aparılmasıdır.  Yerli  idman  federasiyaları  ilə  imzalanan  memoranduma  əsasən  təşkil  olunan  maarifləndirici  görüşlər  artıq  öz  bəhrəsini  verməkdədir.  Son  zamanlar  idmançılarımızın  dopinq  qalmaqallarında  adlarının  hallanmaması  bunu  təsdiqləyir.