Noyabrın  3-də  qadın  həndbolçuların  Azərbaycan  çempionatında  növbəti  turun  oyunları  keçirilib.
Günün  ilk  görüşündə  çempionatın  lideri  "Azərsu"  "İdman  Akademiyası"  komandasını  sınağa  çəkib.  Nominal  meydança  sahibinin  üstünlüyü  ilə  keçən  qarşılaşmada  sürpriz  qeydə  alınmayıb.  Daha  inamlı  oyun  göstərən  "Azərsu",  20  top  fərqi  ilə  qalib  gəlib  -  38:18.
Yarışın  autsayderi  -  “Gənclər  Birliyi”nin  "qara  zolaqdan"  qurtulmaq  cəhdi  bu  dəfə  də  alınmayıb.  "Qarabağ"ın  kəskin  həmlələrini  dəf  etməkdə  çətinlik  çəkən  "Gənclər  Birliyi",  22:44  hesabı  ilə  uduzub.
"Azərsu"  6  oyundan  maksimum  nəticə  ilə  çempionatın  vahid  lideridir.  Ondan  3  oyun  az  keçirən  "Azəryol"  4  xalla  ikinci  pillədə  qərarlaşıb.  Eyni  xalı  4  oyuna  qazanan  "Qarabağ"  3-cü  yerdədir.  "Olimpiya"  ilə  "İdman  Akademiyası"  hərəyə  3  xalla  4-cü  -  5-ci  yerləri  bölüşür.  Aktivinə  hələ  ki,  xal  yazdıra  bilməyən  "Gənclər  Birliyi"  yarışın  autsayderidir