Beynəlxalq  dərəcəli  həndbol  hakimlərimiz  qitə  miqyaslı  yarışlara  təyinat  alıblar.
Vaqif  Əliyev  və   Ələkbər  Ağakişiyev  kişilər  arasında  Avropa  Həndbol  Federasiyası  (EHF)  kubokunun  “Koks”  (Finlandiya)  –  “RD  Riko  Ribnika”  (Sloveniya)  matçını  idarə  edəcək. Noyabrın  19-da  “Suintino”  arenasında  keçiriləcək  görüşün  EHF  nümayəndəsi  litvalı  Tadas  Cansonas  olacaq.
Noyabrın  25-də   Emil  və  Ernest  Ağakişi  qardaşlarından  ibarət  hakimlər  briqadamız   kişi  həndbolçuların  “Çağırış  kuboku”nun  “Qranitas  –  Karus  Karinas”  (Litva)  –  “HC  Evrofarm  Rabotnik”  (Makedoniya)  matçında  ədaləti  təmsil  edəcək.  “Kaunas”  arenadakı  qarşılaşmada  EHF-nin  nümayəndəsi  qismində  rumıniyalı  Remus  Kojocaru  təmsil  olunacaq.
Təcrübəli  həndbol  referimiz  İsgəndər  Əsgərov  isə   noyabr  ayının  24-ü  və  26-da “Çağırış  kuboku”  çərçivəsində  qarşılaşacaq  Türkiyənin  “Göztəpə  SK”  və  Yunanıstanın  “A.C.  PAOK”  komandalarının  mübarizəsində  EHF  nümayəndəsi  kimi  fəaliyyət  göstərəcək.  İzmirin  “Bornova  Atatürk  Spor  Kompleksi”ndə  keçiriləcək  oyunu  lüksemburqlu  Alain  Rauçs  və  Filip  Linster  idarə  edəcək.